a

CHP’nin başına geçecek adam

“Ekmeleddin İhsanoğlu kazandı” dedikten sonra 60 saat ortalıktan kaybolan Kemal Kılıçdaroğlu dün nihayet göründü!

Yüzde 52’nin yüzde 38’den büyük olduğunu anlaması tam 5 gün sürmüş! CHP lideri de kabul ettiğine ve olur verdiğine göre Erdoğan’a Köşk’e gönderebiliriz artık.

Gerçi CHP içindeki muhalif kanat “Yaşanan bir hezimettir” diye isyan bayrağı açmasa kabul etmesi çok zor olacaktı.

Söz muhaliflerden açılmışken, Muharrem İnce’nin dünkü açıklamalarına değinmeden geçmek olmaz.

Bakın ne diyor:

“CHP’nin üst organları, sayın genel başkanın kimlerle aldığı belli olmayan kararları onaylama makamına dönüşmüştür. Ben de adayı televizyondan öğrendim. Sayın adayın partimizin önemli bir kesimiyle kan uyuşmazlığı olduğu ortaya çıkmıştır.

Birinci turda çatı aday göstermek matematik bilimiyle ters düşmektir. Ben kapalı kapılar ardında şunu söylemiştim: birden fazla adayın gösterilmesi katılımı arttır ve Erdoğan birinci turda seçilemez. Arkadaşlarımızı aday gösterelim katılımı arttıralım dedim. Bunu öngörememek siyaseten cahilliktir.”

Aylardır anlata anlata dilimizde tüy bitti, kimseye anlatamadık. Anlatmaya çalıştıkça küfür, hakaret duyduk. Nihayet Muharrem İnce tercüman oldu hepimize…

Demek ki neymiş?

CHP’nin ikinci adamının da itiraf ettiği üzere, Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetimi dışında birileriyle kararlar alıyor. Partililer de bu kararları ancak televizyonlardan duyarak öğreniyor.

Başka ne diyor Muharrem İnce?

“Sayın adayın partimizin önemli bir kesimiyle kan uyuşmazlığı olduğu ortaya çıkmıştır.”diyor. Yani demek istiyor ki, “Dindar Erdoğan’ın karşısına başka bir dindar adam çıkardılar. Bizim tarihimiz boyunca dindarlarla kanımız uyuşmadığı için bununla da uyuşmadı…”

Çatı adayı kendi içlerine sindiremeyenler, halka kabullendirmeye çalışmış anlayacağınız.

Dün Muharrem İnce’nin açıklamalarını bazı CHP’li arkadaşlarla konuştum. Neredeyse tamamı,“Helal olsun. Tam CHP’nin başına geçecek adam” diye övgüler diziyordu.

Ben size boşuna mı, “Dağların yer değiştireceğine inanında chpnin zihinyetinin değişecegine inanmayın” diyorum.

“Tam CHP’nin başına geçecek adam” dedikleri adamın seçim planı Erdoğanı birinci turda seçtirmemek!

Netice itibari ile geldiğimiz nokta şudur.

Şimdi o çatının altında kalanlar inim inim inliyor ve “CHP’ye yeni bir umut EKMELİ” dercesine kurultay çağrıları yapıyor.

Kılıçdaroğlu dün bu çağrılara kayıtsız kalamadı ve “Tamam” dedi. Ancak CHP’lilerin anlamadığı şey şu:

Bu parti baştakini değiştirerek bir yerlere gelmez, gelemez. Türkiye’de CHP’nin dayatma ideolojilerini yerle bir edecek milyonlar varken, partinin başına feriştahı gelse iktidar yüzü göremezsiniz.

“Bu adam da derdimize derman olmadı, kurultay yapalım” mantığıyla kurultay yapılmaz!

Altın günü yapar gibi kurultay mı yapılır canım?  Oldu olacak kısır falan da getirin tam olsun!

twitter.com/slymnoz

facebook.com/slymnoz

http://www.internethaber.com/chpnin-basina-gececek-adam-16490y.htm

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Tem Otoyolu’nda Kaza: 2 Ölü, 1 Yaralı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.