a

CHP'de İstanbul İlçeleri İçin 228 Aday Adayı

İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı için iki ismin başvuruda bulunduğu Chp'de, ilçeler için ise toplam 228 başvuru yapıldı.

CHP'de parti yönetiminin aldığı karar doğrultusunda aday adayı başvuruları 2 Eylül'de tamamlanırken, en fazla başvuru yapılan iller arasında İstanbul ilk sıralarda yer alıyor.

Büyükşehir için şu ana kadar iki isim başvuru yaparken, ilçelerde toplam 228 aday adayı başvuruda bulundu.

Eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan ve Prof. Dr. Halil Semih Eryıldız, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı başvurusu yapan iki isim oldu. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün ise halen partiye üyelik başvurusu bulunmuyor.

CHP'de, Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye, Şile ve Üsküdar'dan oluşan 1. Bölge için 87 aday adayı başvurdu.

-Ümraniye ve Sultanbeyli'de tek aday adayı

Birinci bölgede en fazla aday adaylığı başvurusu 13 ile Beykoz'da olurken, Ümraniye ve Sultanbeyli'de ise tek aday adaylık başvurusu yapıldı. Doktor olan Mehmet Özkaya Ümraniye'de, genel seçimlerde bölgeden milletvekili adayı olan Reşat Şahin Öztürk de Sultanbeyli de aday adaylığını açıkladı.

Yaklaşık 20 yıldan bu yana Kadıköy Belediye Başkanlığını yürüten Selami Öztürk yeniden aday adayı olurken, aynı ilçeye PM üyesi Ayşe İnci Beşpınar da aday adaylığı başvurusu yaptı. Beşpınar'ın, çoğunluğu Öztürk döneminde olmak üzere belediyede 15 yıllık görevi bulunuyor.

Kartal'daki aday adayları arasında eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlarından Mustafa Kul da var. Partinin yurt dışı örgütlenmesinden sorumlu Ali Kılıç da Maltepe'den aday adayı olanlar arasında.

-2. bölgede 75 başvuru

Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Zeytinburnu ve Şişli ilçelerinden oluşan 2. bölgeye ise 75 aday adaylığı başvurusu yapıldı.

16 başvuru ile Eyüp ilçesi ilk sırada yer alırken, Gaziosmanpaşa da 2, Bayrampaşa ve Sultangazi de 3'er isim başvuru yaptı.

Yazar Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü Beyoğlu Belediye Başkanlığı için Chp'den aday adayı olurken, aynı ilçeden geçtiğimiz aylarda Myk üyeliğinden istifa eden PM üyesi Gülseren Onanç da aday adayı başvurusu yaptı.

-Bakırköy ve Avcılar da 12'şer aday adayı

Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Beylikdüzü, Bakırköy, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt,  Güngören, Küçükçekmece, Silivri ve Büyükçekmece ilçelerini kapsayan 3. bölgede ise 66 başvuru oldu.

Bakırköy ve Avcılar da 12'şer aday adayı başvuru yaparken, Güngören ve Çatalca'da iki aday adaylık başvurusu gerçekleşti.

Silivri'de mevcut başkan Özcan Işıklar, Bakırköy'de Ateş Ünal Erzen, Avcılar'da da Mustafa Değirmenci yeniden aday adaylığını açıklayan isimlerden

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Sultangazispor1 puanla döndü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.