a

‘Bugün yekvücut olma zamanı’

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, anayasa değişikliğiyle ilgili MHP’nin tutumu konusunda,“MHP asla ve asla seyirci kalan değil, inisiyatif alan bir partidir. Bu inisiyatifi almış MHP’yle ilgili değerlendirmelerin de bu minvalde yapılmasını rica ediyoruz.” dedi.

Erdem, beraberinde Mersin Milletvekili Baki Şimşek ile düzenlediği basın toplantısında, Çanakkale’de yaşanan depremlerle ilgili bölgede yaptıkları tespitleri aktardı.

Bölgede 1008 yapıda hasar tespiti yapıldığını, kış dolayısıyla koşulların ağır olduğunu vurgulayan Erdem, şöyle konuştu:

“Gelen konteynerler yeterli sayıda olmadığı için bu eksiklikleri ilgili makamlara bildirdik. Bölgedeki yörüklerin söylemleri bizi oldukça duygulandırdı. 70’li yaşlarda bir teyzeye Kızılay’ın yardımlarından alıp almayacağını sorduğumda, ‘Allah devletimize zeval vermesin. Devletimize zarar vermeyelim, buradaki eşyalarımızı kullanırız’ dedi. Bir başka teyze ise ‘Vallahi de billahi de devletimiz hem çorbamızı hem yemeğimizi veriyor. Çayımızı bile bedava veriyor. Bize evlerimizi yaptırın da başka hiçbir şey istemiyoruz.’ dedi. Kahraman Türk kadını yaşamsal koşullara sahip olmamasına rağmen, yine devletini düşünüyor.”

Bölge halkının talebi olan evlerin kısa sürede yapılmasını isteyen Erdem, “Yürekleriyle devletinin yanında olan yörük Türkmenleri için gerekli adımlar atılsın. Mağdur edilenler ve mağdur olma ihtimali yüksek olanlarla ilgili de çalışmaları kısa zamanda tamamlayalım.” dedi.

ddderr

REFERANDUM SÜRECİ

Arzu Erdem, Nisan ayında anayasa değişikliğinin halkoyuna sunulması adına yapılacak seçimlerin Türk milletine hayırlı olmasını temenni etti.

MHP’nin derdinin vatan ve millet olduğunu vurgulayan Erdem, şöyle devam etti:

“MHP asla ve asla seyirci kalan değil, inisiyatif alan bir partidir. Ülkenin buna ihtiyacı var. Bu inisiyatifi almış MHP’yle ilgili değerlendirmelerin de bu minvalde yapılmasını rica ediyoruz. Çünkü ülke yangın yeri. Dışarıdan ve içeriden yapılan saldırılar hepimizin malumu. Hepimiz bunun etkisi altındayız. 15 Temmuz’da var oluş ya da yok oluş arasındaki incecik çizgiyi hepimiz yaşadık. Onun için bugün Türk milleti olarak kenetlenme günü. Bugün artık kısır siyasi çekişmeler yapmanın günü değil. Bugün yekvücut olma zamanı. Milletimizin vereceği karar hepimizin başının üstünde yerinin olduğu bir karardır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Vezneciler-Sultangazi arası sadece 19 dakika sürecek