a

BU ATAMA ALPERENLERİ ÖFKELENDİRDİ!

Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin şehit  lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasından hemen sonra, ''Yazıcıoğlu bulundu, yaşıyor'' açıklaması yapan ve arama-kurtarma çalışmalarının aksatmakla suçlanan Kayseri eski Valisi Mevlüt Bilici, Danıştay üyeliğine atandı. Cumhurbaşkanı Gül'ün yaptığı bu atama, Büyük Birlik Partisi yönetimini kızdırdı. Bilici, 4 ay önce merkeze alınmıştı.


13 Aralık 2012  PERŞEMBE

Resmî Gazete

Sayı : 28496

DANIŞTAY ÜYELİĞİNE SEÇME KARARI

             Cumhurbaşkanlığından:

             Karar Sayısı : 2012/83

             Danıştay Üyeliğine, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 155 inci ve 2575 sayılı Danıştay Kanununun 8 ve 9 uncu maddeleri gereğince, Merkez Valisi Mevlüt BİLİCİ seçilmiştir.

12/12/2012

                                                                                                                                                 Abdullah GÜL

                                                                                                                                            CUMHURBAŞKANI

 AYAĞINDA VE KABURGASINDA KIRIK
Vali Bilici, 25 Mart 2009'daki kaza sonrası, enkaza ulaşıldığını Yazıcıoğlu'nun sağ o ve şuurunun açık olduğunu, bir ayağı ile kaburgasında kırık bulunduğunu ve hastaneye kaldırıldığını açıklamıştı. Yazıcıoğlu'nun cesedi bulunduktan sonra da ayak ve kaburgasında kırık olduğu saptanmıştı.ÇALIŞMALARI AKSATTI
Bu açıklamanın arama kurtarma çalışmalarını aksattığı, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu ve TBMM Araştırma Komisyonu raporunda da yer almıştı. DDK raporunda açıklamanın, ''Arama-kurtarma çalışmasını geciktirecek nitelikte, bir bilgi kirliliğine yol açtığı'' vurgulanmıştı.

'ŞÜPHELİ OLARAK GÖRÜLÜR''
Bilici, TBMM Araştırma Komisyonundaki ifadesinde ''Bilgiyi Emniyet Müdüründen aldım sadece BBP'li Yalçın Topçu'ya aktardım, o da basına söylemiş'' açıklaması yapmıştı. Dönemin BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu ise'' Vali ile ne telefonla ne de yüz yüze görüşmedim'' diyerek Bilici'yi yalanlamıştı.

Yazıcıoğlu'nun kıymetli eşi Gülefer Yazıcıoğlu hanımefendi, Vali Bilici için ''İyi bir müneccim. Eşim daha bulunmadan ayak ve kaburgasındaki kırıkları nereden biliyor, kuşları mı var?'' serzenişinde bulunmuştu. 


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici de önceki günkü açıklamasında, ''Vali bu bilgiyi nereden aldığını dürüstçe açıklamazsa, çok açık bir şekilde vebal altındadır. Bu hadiseyle de ilgili olarak hep şüpheli olarak görülecektir.'' demişti.

Tüm Yorumlar (1)
  • Murat Şen
    12 yıl önce
    0 0

    Sayın Cumhurbaşkanımız gereğini inşaallah yapacaktır.Kendisine güveniyoruz.O valinin Danıştay üyesi olması Akparti İktidarının Türkiye'de hiç bir şeyi değiştiremediğinin ilanı olmaktan başka bir işe yaramaz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Akpınar; Milli Görüş Sultangazi'de Şahlanacak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.