a

Bağcılar Belediyesi Ödüle Doymuyor

Golden City Awards’ın düzenlediği yarışmada Bağcılar Belediyesi En İyi Engelliler İçin Yaşam Alanı Gelişim Projesi, En İyi İletişim Projesi ve En İyi Akıllı Teknolojisi Projesi kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Golden City Awards’ın, geleceğin şehirlerine önemli bir bakış açısı sağlamak, şehircilik alanında süregelecek pek çok faaliyetlerle kentlerin gelişmesine, markalaşmasına öncülük etmek, bölgesel, ulusal ve uluslarası arenada şehirlerin cazibelerinin arttırmak amacıyla ilk kez düzenlediği yarışmada ödüller sahiplerini buldu.

Bağcılar Belediyesi, En İyi Engelliler İçin Yaşam Alanı ve Gelişim Projesi kategorisinde Engelliler Sarayı, En İyi İletişim Projesi kategorisinde e-Dönüşüm kapsamında Elektronik Belge Yönetim Sistemi Başvuru Yönetimi Merkezi ve En İyi Akıllı Kent Teknolojisi Projesi kategorisinde 3B (Bağcılar Belediyesi Bağlantısı) ile ödüle layık görüldü.

Ödülü Başkan Yardımcısı Cemil Şahin aldı

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı adına ödülü Başkan Yardımcısı Cemil Şahin, Altınkent Platform Başkanı Cenap Tuncer ile Altınkent Platform Üyesi Gönül Çağlar’ın elinden aldı.

bagcilar-belediyesi-ödül

Üç farklı kategoride ödül aldık

3 farklı kategoride ödül almış olmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemil Şahin, “Golden City Awards Marka Şehirler Yarışmasında 3 farklı kategoride ödül aldık. Bu ödüllerimiz. Engelliler yönelik yapmış olduğumuz proje olan Engelliler Sarayı ile ödüle layık görüldük. 2 bin 500’e yakın engelli ve engelli yakınının faydalandığı bu tesisimizde 40’ın üzerinde branşta engelli vatandaşlarımıza mesleki eğitimler veriliyor. Mesleklerinden sonra üretim ve  iş istihdamına yönelik hayatın içine bu engelli bireylerimizi kazandırıyoruz. Karanlık dünyalarından onları tekrar aydınlık dünyalarına, yani toplumun içine, hayatın içine onları katıyoruz. Bu projemiz bugünkü altın şehirler ödülünde birinciliğe layık görüldü” şeklinde konuştu.

Elektronik bölge yönetim sistemi projemiz ödül aldı

Şahin, “Vatandaşlarımız belediyemize gelmeden şikayetlerini, dileklerini, taleplerini, temennilerini, eleştirilerini, önerilerini bize iletiyorlar. Bunlar anında ilgili müdürlüklere düşerek bu müdürlüklerde çözüm üretilerek belirli günlerde geri dönüşü sağlanıyor. Bazı müracaatlar da bir saatten, bazılarında da 2 günde geri dönüş oluyor. Eğer bu süre içerisinde cevap verilmezse hemen sistem uyarıyor ve işin hızlandırılması sağlanıyor. Böylelikle diyoruz ki, işi akışına bırakıyoruz ama akışı herhangi bir sekteye uğramadan vatandaşın sorunları birebir hızlı bir şekilde çözülüyor. 3’üncü olarak da layık görüldüğümüz proje de Özellikle gençlerimize yönelik ücretsiz 3b dediğimiz güvenli internet projesi. Yaklaşık 105 binin üzerinde genç ve yetişkin insanın kullandığı internet projesi Bağcılarda; Parklarda, meydanlarda ve halkın yoğun kullandığı alanlarda 3 yıldır ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Bu proje ile de bu akşam ödüle layık görüldük” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Alemdağ maçına 11 kişi değil, 22 kişi ile hazırlandık

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.