a

Konut Olarak Bitecek

Sultangazi’de 8 yıldır tamamlanmayı bekleyen alışveriş merkezi binası, 240 milyon liralık yatırımla karma bir projeye dönüşüyor.

 

Nata Holding’in geçen yıl 47 milyon euroya satın aldığı Forum TEM AVM arsasında Gül Proje ortaklığıyla rezidans ve ofis yapılacak.

 

AVM OLARA BAŞLADI KONUT OLARAK BİTECEK

 

Alışveriş merkezi olması planlanan ancak yüklenici firmanın mali krizi nedeniyle yarım kalan Forum TEM AVM’nin 60 bin metrekarelik kapalı alanı inşa edilmişti. 2007 yılından bu yana inşaat halinde duran bu alanların yıkım çalışmaları başladı. Toplamda 3 ay sürecek yıkım çalışmaları ardından Nata Holding ile Gül Proje burada rezidans ve ofis çalışmalarına başlayacak.

sultangazi_avm

Karadeniz Hafriyat Genel Müdürü Rüstem Karadeniz, “Biz de şimdi yıkım işini yürütüyoruz. Burası toplamda 60 bin metrekare kapalı alana sahip olan bir bina. Yıkımı yapılan bu binanın yerine konut, otel ve alışveriş merkezinden oluşan kompleks bir yapı inşa edilecek. Buradaki ana yükleniciler Nata Holding ve Gül Proje olacak. Biz Karadeniz Hafriyat olarak burada 60 bin metrekare alan üzerine kurulu binaların yıkımı ve hafriyatının taşınmasından sorumlu olarak çalışıyoruz. Çalışmaların şimdiye kadar yüzde 80’lik kısmın yıkımını tamamladık. Yıkımını yaptığımız binaların en yükseği dört katlı. Burası geniş bir yapı. Bu yapının önde kalan kısımları dört kat iken, arkaya doğru kat sayısı azalarak ikiye düşüyor” diye konuştu.

 

PROJENİN ADI TEM POİNT

sultangazi_avm-

73 bin 400 metrekare arsa alanına sahip olan metruk AVM’nin arsasında yapılacak olan projenin adı TEM Point olarak açıklandı. 5 bloktan meydana gelecek olan projenin yatırım değeri 240 milyon lira. TEM’in hemen yanındaki TEM Point’te 768 adet konut, 123 metrekare ticari alan ve 14 bin metrekare otel alanı bulunacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Tam 19 Gün Oldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.