a

Atım Bosna Hersek'i Ziyaret Etti

Geçtiğimiz hafta Bosna Hersek’te çeşitli sivil toplum kuruluşları, üniversite ve şehirleri kapsayan gezide; Bosna Hersek’in ilk Devlet Başkanı Aliya İzzetbegoviç’in kabri, Bosna Savaşı döneminde açılan Hayat Tüneli, Sarı Saltuk Tekkesi ve Mostar Köprüsü gibi birçok önemli ve tarihi mekanı ziyaret eden Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Murat Atım ve diğer İlçe Başkanları Saraybosna Üniversitesi’nde düzenlenen bir seminere de katıldılar.

Bosna Hersek ziyaretiyle ilgili izlenimlerini Eminhaber’e paylaşan Ak Parti İlçe Başkanı Av. Murat Atım, Bosna Hersek’in Fatih Sultan Mehmet’in yadigarı olduğunu söyledi. Bosna Hersek’in çok nitelikli ve özel bir konuma sahip olduğunu belirten Atım, Bosna Hersek merhum Aliya İzzetbegoviç gibi bir bilgenin öncülüğünde destansı bir varoluş mücadelesi vermiş, büyük soykırımlara ve acılara rağmen bu topraklarda ayakta kalmayı başarmıştır. Saraybosna bizim için İstanbul’un bu topraklara düşmüş bir yansımasıdır. Başçarşı bizim de çarşımızdır. Mostar sadece bir köprünün değil, topraklarımız arasında kurduğumuz gönül sıcaklığının da adıdır. Ata yadigarı bu topraklarda kendimizi adeta Türkiye’de hissettik.” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Meclis'te Gezi Parkı Tartışması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.