a

Atatürk Bulvarı hafriyat kamyonlarına kaldı

Denetim mekanizması işlemiyor. Ortada tek bir trafik polisi yok. Emniyet Müdürü ise bu manzarayı görmezden geliyor. Hafriyat kamyonları yasak olmasına rağmen Atatürk Bulvarı’nı kullanmaya devam ediyorlar.

 

Nazım Dorak’ın İlçe Emniyet Müdürü olduğu 2012 yılından 2013 yılına kadar bu kamyonların Atatürk Bulvarından geçmeleri cesaret isterdi. Nazım müdür Kamyon sürücülerinin korkulu rüyasıydı. Deyim yerinde ise kabusu olmuştu.

 

Nazım müdür halkın içinde olan, halkın çıkarlarını düşünen bir isimdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünün (UKOME) 2012 yılında aldığı “Hafriyat veya mıcır taşıyan kamyonların Atatürk Bulvarı Caddesini güzergah olarak kullanmaları yasaklanmıştır” kararını uygulayan tek isimdi. Nazım müdürün Trafik polislerine verdiği talimat harfiyen yerine getirilmiş, bu güzergahtan hafriyat kamyonlarının geçişine izin verilmemişti. Yasağı delen kamyon şoförüne anında ceza kesen, Atatürk Bulvarı’nda sürekli görev yapan trafik polisleri vardı.

IMG_3682

Ne zaman ki Nazım Dorak Bahçelievler Emniyet Müdürlüğü’ne atandı, kamyon sürücüleri ve bağlı oldukları şirketler bayram etti. Çünkü Nazım müdürden sonra Atatürk Bulvarı Caddesi yine hafriyat kamyonlarına kaldı.

 

Tabiri caizse vızır vızır geçiyorlar. Yaptıkları hızı dile getirmeye bile gerek yok. Buna dur diyecek yetkili organlar ise ortada yok. Trafik polisleri Nazım müdürden sonra bu cadde de ancak ilçeye Cumhurbaşkanı veya bir Bakan geldiğinde görülür oldular. Onun dışında henüz görenler olmadı.

 

Bu fotoğrafları dün çektik. Dakikada 4 hafriyat kamyonunun bu caddeden geçtiğine tanık olduk. Hafriyat kamyonları vızır vızır geçmekten yorulmadılar. Ama biz fotoğraf çekmekten yorulduk. Aslında bu cadde de çok şeye tanık oluyoruz. Zaman zaman ise tanık olduklarımızı sizlerle paylaşıyoruz.

sultangazi hafriyat kamyonları

Vatandaşından esnafına herkes “Yetkililer nerede?” diye soruyor. En son bu caddede 49 yaşında olan bir kadın feci şekilde can verdi. Su tankerinin altında kaldı. Günlerce bu kazayı gündemde tuttuk. Belki bu kazadan bir ders alınır ve Nazım Müdür döneminde olduğu gibi denetimler sıklaştırılır diye. Gördük ki; Sayın yetkilinin keyfini bozmaya niyeti yok.

 

Tüm Yorumlar (1)
  • Heyhak
    9 yıl önce
    0 0

    ellinci yıl mahallesinin her yanı devasa kamyonlarıyla dolu, sokak araları bile park yeri.. Buradanda söz etseniz

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Hamur makinesine kolunu kaptırdı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.