a

AK Parti'nin kulislerinde konuşulan yerel seçim adayları

2014'te yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti'de kritik büyükşehirler için kimlerin aday olacağı konuşuluyor. Adaylar açısından en merak edilen iller; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Diyarbakır ve Şanlıurfa.

Kulislerde, Başbakan Erdoğan'ın kritik bazı şehirler için kararını verdiği konuşuluyor.

3 BÜYÜKŞEHİRİN BAKAN ADAYLARI

Haber 7'den Ömer Süt'ün haberine göre; İzmir için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Diyarbakır için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gaziantep için ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in adı üzerinde yoğunlaşıldı.

BAŞBAKAN, BURSA VE ŞANLIURFA'DAN MEMNUN

Öte yandan AK Parti kurmaylarının Bursa ve Şanlıurfa'nın mevcut başkanlarıyla devam kararı aldığı da neredeyse kesin gibi. Yani, Bursa için Recep Altepe, Şanlıurfa için ise Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti'nin diğer adayları olacak. Bilindiği üzere, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in adı geçiyordu.

ANKARA'NIN ADAYI HENÜZ SÖYLENMEDİ

AK Parti kulislerinde bu isimler konuşulurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimin aday olacağı ise sır gibi saklanıyor. Ankara için Melih Gökçek ismi ağır basarken, Gökçek daha önce yaptığı açıklamada yeniden aday olduğunu söylemiş ve Başbakan Erdoğan tarafından aday gösterilmemesi halinde çok üzüleceğini dile getirmişti.

ORDU'DA ENVER YILMAZ'IN ADI GEÇİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı CHP'li Seyit Torun'dan almaya çalışan AK Parti burada oldukça dikkatli bir araştırmanın içerisine girdi. AK Parti'nin Ordu'daki adayı olarak da milletvekili Enver Yılmaz'ın adı ön plana çıkıyor.

İSTANBUL'UN KRİTİK İLÇELERİNE KRİTİK İSİMLER

Yine AK Parti kulislerinden alınan bilgiye göre, partide 3. dönemi olan milletvekili ya da bakanlardan 2 ismin, İstanbul'da kritik olan ilçelere belediye başkanlığı için aday gösterileceği iddia edildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Ali Acar Karabayır'ı Ziyaret Etti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.