a

Teşkilata uyarı yazısı

Sosyal medyada Ak Partililerin seçim sonuçları ile ilgili yaptığı yorumları parti yönetimini harekete geçirdi. Parti yönetimi teşkilatına ‘Sakın milleti suçlamayın’ mesajı verdi.

 

Ak Parti Genel Merkezi, teşkilatlara 7 Haziran Genel Seçimleri’ni değerlendiren ve partilileri uyaran bir yazı gönderdi. Başbakan Davutoğlu’nun “Bismillah diyerek yeniden göreve başlıyoruz” sözüne yer verilen yazıda “Milli iradeye saygı” hatırlatması yapıldı. Akşam gazetesinin genel yayın yönetmeniyken kovulan Mehmet Ocaktan’ın “karar.com” adlı haber sitesinden Fuat Atik’in haberine göre; AKP Genel Merkezi’nden seçimlerin ardından sosyal medyadaki bazı paylaşımlara dikkat çekilen yazı gönderildi.

 

“ŞAHSİ VEYA KURUMSAL HİÇ FARK ETMEZ!”

 

Ak Parti Genel Merkezi’nin teşkilatlara gönderdiği “uyarı” yazısında şu ifadeler yer aldı:

 

Bugün bizler ‘Bismillah’ diyerek yeniden göreve başlıyoruz. Sizden beklediğimiz şey de aynısını yapmanızdır. Bazı arkadaşlarımız yanlış söylemler içerisinde. Sosyal medya üzerinden millete tepki gösteren açıklamalardan sakının! Şahsi veya kurumsal hiç fark etmez! İl ve ilçe yönetimlerindeki arkadaşlarınızı acil olarak uyarın, çünkü bizi 13 yıldır iktidar yapan da yine bu halktı.

 

“FATURAYI HALKA KESERSEK…”

 

İstediğimiz sonuçlar elde edilince milli iradeye saygı duyup istemediğimiz bir sonuçla karşılaşınca milleti tahkir etmek, mensubu olduğumuz siyasi geleneğe yakışmaz. Yaşanan ufak bir gerilemede faturayı halka kesip diğer muhalefet partileri gibi halka tepeden bakmak yanlıştır. Milli iradeye saygısızlık içeren eylemlerden ve söylemlerden katiyen kaçının. Bu konuda elinizden ne kadarı geliyorsa o denli hassas olun. Aynı milletin huzuruna bundan sonra da çıkacağımızı unutmayın ve buna göre hareket edin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Uğur Mumcu ve Cebeci imar planı askıdan iniyor!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.