a

Adem Aydın Kudüs İzlenimlerini Emin Haber’e Paylaştı

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adem Aydın, Kudüs’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Aydın 4 gün süren Kudüs izlenimlerini Emin Haber’e paylaştı.

 

Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün etraflarındaki çemberi daraltarak Filistinlileri boğmak için 2 asır önce hazırladığı plan ve projelerini adım adım hayat geçiriyor. Terör rejimi İsrail, plan ve projeleri doğrultusunda son zamanlarda Filistinlilere yönelik baskılarını iyice artırdı ve bu baskılar sonucu Müslümanların toprakları günden güne işgal ediliyor.

 

Kudüs’e bir ziyaret gerçekleştiren Saadet Partisi Sultangazi İlçe Gençlik Kolları BaşkanıAdem Aydın, 48 yıldır işgal altında bulunan Filistin’in son durumunu ve uygulanan baskınları anlatırken çemberin iyice daraldığına dikkat çektiler.

 

Aydın’ın Kudüs sokaklarında objektifine sivil Yahudilerin silahlarla dolaşan görüntüleri yansıdı.

 

“Kudüs sokaklarında dolaşırken Belediye Başkanı Nir Barakat’ın kent sakinlerine kişisel güvenliklerini artırmak için sokağa silahlı çıkmaları çağrısından sonra Kudüs sokaklarında silahlı dolaşan Yahudi sivil sayısı artığını gördük. Bu kişilerin, ‘Bana şüpheyle baktı. Adamı vurdum’ demesi yetiyor. Bu görüntü karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadım.”

 

Yolumuz Kudüs’ün Ermeni Mahallesi’nden de geçti. Ermeni Mahallesi’nde bir işyerinin duvarında asılı olan harita dikkatimi çekti. Harita’da Türkiye’nin doğusu tamamen Ermenistan olarak yer alıyor.

kudüs-ermenistan-mahallesi

Kudüs’teki üçüncü günümüzde üç din için de büyük önem arz eden bir mekanı ziyaret ediyoruz. Hazreti Davud’un kabrindeyiz. Hazreti Davut’un kabri Mescid-i Aksa’nın güney batısında, kendi adıyla anılan Davut şehrindeki, Sion tepesinin üzerinde bulunuyor. Hazreti Davut’un huzuruna varıyor ve dualar ediyoruz. Ancak burada sessizce ibadet eden Yahudiler, bizleri tahrik etmek için ellerinden geleni yaptılar.

 

45 defa işgal girişimine maruz kalan Mescid-i Aksa ellerinde taş sopa ve bıçak dışında hiçbir teçhizat bulunmayan Filistinli kardeşlerimiz tarafından korunuyor. Hz. Davut’un müzisyen olduğunu düşünerek heykelini yapan, Hz. İbrahim’in Hz. İshak’ın, Hz. Yusuf’un meftun bulunduğu El Halil Camii’ni sinagog a çevirip özel günlerinde bu yerde danslar yapan, Peygamber Efendimiz hakkında kullandıkları ifadeleri yazmaya edebim müsaade etmiyor.

IMG_4042

Peygamber düşmanı bu ifsat toplumu bu topraklarda olduğu sürece dünya insanlığı hiçbir zaman huzur bulmayacaktır.

IMG_4046

Sabah namazını kılmak için Mescid-i Aksa’ya gidiyoruz. İsrail askerleri önümüzü kesiyor. Üzerimde bulunan poşu kendilerini rahatsız etmiş. Onların yüzlerine bakarak, Türkiye’den geldiğimi ve “Elhamdülillah Müslümanım” dedim.

 

İŞTE AYDIN’IN EMİN HABER’E PAYLAŞTIĞI “KUDÜS” İZLENİMLERİ

 

ْحَانَ الَّـذ۪ٓي اَسْرٰى بِعَبْدِه۪ لَيْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ اِلَى الْمَسْجِدِ الْاَقْصَا الَّذ۪ي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ اٰيَاتِنَاۜ اِنَّهُ هُوَ السَّم۪يعُ الْبَص۪يرُ

Katından bir takım ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu ( Muhammed a.s ) bir gece mescidi haramdan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Peygamber efendimizin tüm peygamberlerin ruhlarına namaz kıldırdığı miraca yükseldiği, ‘Hz. Ömer ve dört bin sahabe efendimizin göz yaşları ile sulandığı, Allahın Mescid-i mahkumken ben nasıl saraylarda yaşarım diyerek’ çadırlarda yaşayan Selahaddin Eyyubi’nin diyarından, ‘Allah’a şükürler olsun saltanatımın gitmesine rağmen Kudüs’ten toprak vermedim’ diyen Abdülhamid Han hazretlerinin diyarından, ‘Kudüs bizim namusumuzdur’ diyerek gamzesine, Kudüs konduran Erbakan hocamızın davası Kudüs’ten selamlar olsun.

adem-aydın-kudüs-

800 Bin nüfusa sahip % 33.5’i Müslüman, % 1.5’i Hristiyan % 65’de Yahudi’nin bulunduğu Kudüs bir çok medeniyetin doğduğu bir şehir. Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsal olan bu şehir bir çok savaşa sebep olmuştur. Bu gün birçok savaş, darbe ve uluslararası sıkıntıların temelinde Kudüs vardır. Ayette etrafı bereketli kılındığı söylenen bu topraklara hakim olanlar dünyayı yönetmiştirler. Osmanlı, Bizans ve bir çok devletler bu topraklara hakim oldukları için dünyanın jandarmalığını yapmışlardır. Bugünde İsrail yapmaktadır. Başkent Tel Aviv olmasına rağmen Parlamento, bakanlıklar ve konsolluklar Kudüs’te bulunmaktadır. Yolların, köprülerin, şehir parklarının ve birçok planların Yahudiler tarafından yapılan bu şehirde Müslümanların kutsalları hiçe sayılıyor, yerle bir ediliyor. Birçok sahabe efendimizin, Osmanlının ve şehitlerimizin mezarlıkları içinde bar bulunan park alanlarına çevriliyor. Ecdadımızdan kalan birçok mescitlere, külliyelere el konularak karakol, müze, otel vb. gibi aslına uygun olmayan kamu ve özel alanlara çevrildiğine şahit oluyoruz.

IMG_4044

 

Müslümanlar olarak bugün yapacağımız en güzel şey mirasımıza, kutsallarımıza sahip çıkmaktır. İslam ülkelerinde bulunan Müslümanlar kendi ülkelerinin meseleleri ile meşgul olduklarından gündemlerinde Kudüs ve Mescid-i Aksa bulunmamaktadır. Buradaki Müslüman kardeşlerimizin mücadelesi ve Yahudilerin yaptıkları gösteriyor ki siyaseten yapılmayan hiçbir yöntem çözüm getirmeyecektir. Türkiyeli Müslümanlar olarak davası Kudüs olan, kuruluş amaçları Siyonizm’i bitirmek olan siyasi kadroları mutlaka iktidara getirmeli ve Yeni Bir Dünyanın kurulması için Müslümanların kaderleri mevzu bahis olan konularda söz söyleme dirayetini ortaya koymaları gerekmektedir.

adem-aydın-kudüs

Tüm Yorumlar (1)
  • orhan
    9 yıl önce
    0 0

    O toprakları yanlız bırakmayan insanlardan Allah razı olsun.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Narin’in Kardeş Acısı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.