a

2 Kadına Tecavüz Eden Hırsızlar Yakalandı

İstanbul'da ev ve işyerlerine girerek hırsızlık yaptıkları tespit edilen 4'ü kadın 18 kişilik 8 aylık teknik ve fiziki takibin ardından gözaltına alındı. Şüphelilerle birlikte çok sayıda çalıntı eşya ile 3 çalıntı otomobil ele geçirildi. Şebeke üyelerinden 3 kişinin daha önce tanıdıkları bir kadına aynı anda tecavüz ettikleri ortaya çıktı. Ayrıca şüphelilerin kendilerine otomobil kiralayamayan suç ortakları kadına da tecavüz ettikleri belirtildi.


Hırsızlık Büro ekipleri Kadıköy, Ümraniye ve Çekmeköy gibi ilçelerde hırsızlık yapan bir şebekeyi takibe aldı. Ele başlığını Hikmet Y. ve Selçuk C.'nin yaptığı öne sürülen şebekeye yönelik 4 gün önce düzenlenen operasyonda 4'ü kadın 18 kişi gözaltına alındı. Ataşehir, Maltepe, Kartal, Ümraniye, Sultanbeyli, Tuzla, Sultangazi ve Çekmeköy ilçelerindeki 14 adrese düzenlenen operasyonda evlerde yapılan aramalarda, çalıntı olduğu değerlendirilen 4 diz üstü bilgisayar, 1 fotoğraf makinesi, 1 hard disk, 4 evrak yapma makinesi ele geçirildi. Ayrıca bir evde yapılan aramada 1 kilo esrar ele geçirildi.


KAPILARI KREDİ KARTI İLE AÇIYORLARMIŞ


Yapılan operasyonla hırsızlık şebekesinin yöntemi de ortaya çıktı. Gece evleri gündüz otomobilleri soyan hırsızlık şebekesinin gündüz özellikle balkon kapısından içeriye girdikleri belirtildi. Gece otomobilleri soyan ya da oto hırsızlığı yapan şebekenin otomobillerin anahtarlarını da gece girdikleri evlerden aldıkları öğrenildi. Kilitlenmemiş kapıları kredi kartı benzeri kartlar kullanarak açan şebeke üyelerinin sadece otomobil anahtarı alıp evden çıktıkları öğrenildi. Polis yetkilileri ev sahiplerini kapılarını kilitlemeden uyumamaları konusunda uyardı.


2 KADIN: BİZE TECAVÜZ ETTİLER”


Yapılan operasyonda gözaltına alınan kadınlardan 2'sinin bazı şebeke üyelerinin tecavüzüne uğradığı iddia edildi. Emniyette sorgulanan N.Y.'nin (28) polise verdiği ifadesinde şebeke üyesi 3 kişinin tecavüzüne uğradığını söylediği ve şikayetçi olduğu öğrenildi. N.Y. hırsızlık olaylarına karışmadığı için emniyet müdürlüğünden serbest bırakıldı.


Polisin yaptığı sorguda bir oto kiralama firmasında çalışan ve hırsızlara otomobil kiraladığı iddia edilen F.D.'nin de tecavüze uğradığı öne sürüldü. F.D.'nin otomobil kiralayamadığı için kendisini cezalandırmak isteyen bir çete üyesi tarafından tecavüz edildiği öğrenildi. Her iki kadının da kendilerine tecavüz edenlerden Emniyet Müdürlüğünde şikayetçi oldukları öğrenildi.


DAHA ÖNCE 11 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI


Polisin şebekeye yönelik yaptığı 8 aylık sürede ara yakalamalarda 11 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Daha sonra hakim mahkemeye çıkarılan 11 kişinin de tutuklandığı ve halen cezaevinde yattıkları öğrenildi. 11 tutuklu arasında şebeke ele başlarından Selçuk C.'nin de bulunduğu belirtildi.


Gözaltına alınan 18 şebeke üyesi ile şebekenin cezaevindeki 11 üyesinin toplam 51 suç eylemi gerçekleştirdiği iddia edildi. Tespiti yapıldığı belirtilen suç eylemlerinden 1'inin suç amaçlı örgüt kurmak, 1'inin küçük bir çocuğa zorla hırsızlık yaptırmak, 2'sinin tecavüz, 33'ünün ikametten hırsızlık, 6'sının oto hırsızlığı, 4'ünün otodan hırsızlık, 2'sinin işyerinden hırsızlık, 2'sinin belgede sahtecilik olduğu öğrenildi. Şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edildiler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

İstanbul'a 65 milyar TL'lik proje

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.